19.10.2021, 18:57

Іспанське видання написало, що Зеленський "перетворився на свого роду диктатора"

Марина Началова | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський знову постав не в найкращому світлі на сторінках зарубіжних ЗМІ.

Іспанське видання "]]>La Razón]]>" опублікувало статтю під назвою "Останні «успіхи» Зеленського в Україні", передає Час Пік.

У матеріалі йдеться, що за останні кілька "драматичних" тижнів президент України Володимир Зеленський "відразу став чимось на зразок диктатора".

"Спочатку прийшла скандальна новина про замах на Сергія Шефіра, головного помічника президента України (про що йдеться в «Pandora Papers»). Згодом Зеленський наказав усунути з посади голову парламенту Дмитра Разумкова, негайно замінивши його заступником Русланом Стефанчуком", - йдеться в статті.

Іспанські журналісти також згадали загадкову смерть нардепа з групи "За майбутнє" Антона Полякова, який раніше був виключений з фракції "Слуга народу" після критики Зеленського. Як сказано в статті, Поляков "несподівано помер від передозування наркотиків".

"Є багато експертів, які вже проявили стурбованість з приводу все більш жорсткого контролю Зеленського в Україні. За словами одного з найвпливовіших олігархів країни Ігоря Коломойського, колишній актор, чиє комедійне телешоу йшло кілька років, нині президент, обіцяв залишитися при владі тільки на один термін, але тепер здається, що він явно змінює правила гри. Він уже обійшов деяких зі своїх політичних суперників, наклавши «санкції» на деяких з них і на деякі ЗМІ. Він також проштовхнув у парламенті прийняття суперечливого «антиолігархічного» законопроекту, спрямованого проти його попередника, колишнього президента Петра Порошенка, якого Зеленський ненавидить на особистому рівні. А тепер, звільнивши голову Верховної Ради, він намагається перетворити Україну з парламентсько-президентської республіки на просто президентську", - йдеться в статті.

Автори припускають, що Зеленський намагається призначити дострокові президентські вибори, щоб зберегти свої повноваження (опитування показують, що більше половини українців не мають наміру голосувати за нього в 2024 році). Якщо президент піде у відставку для майбутнього переобрання, голова Верховної Ради стане новим тимчасовим главою держави, тож це може бути причиною повалення не надто лояльного Разумкова, йдеться в матеріалі.

У статті сказано, що все це не створювало б проблем для ЄС, якби Зеленський не додавав у свою команду все більше і більше людей, які раніше працювали на Віктора Януковича.

"Більшість з цих людей в той час працювали в службах безпеки і МЗС і мають тісні зв'язки з Кремлем, тому може здатися, що для закріплення своїх повноважень Зеленський піде від Європи і встановить неформальні зв'язки з Москвою", - йдеться у статті.

Журналісти відзначають, що останні голосування у Верховній Раді підтвердили, що в партії "Слуга народу" стався розкол: їм потрібні були голоси інших фракцій, незважаючи на те, що президентська партія має монобільшість.

"Тому Зеленський прискорює створення власної «вертикалі влади», яка може стати сильнішою, ніж у будь-якого з колишніх українських президентів. Якщо це станеться, крах демократичного експерименту може стати серйозним і болючим ударом для Заходу, який розглядає Україну як «історію успіху» на пострадянському просторі, де ліберальні інститути ще можуть пустити коріння", - пише "La Razón".

Нагадаємо, Зеленський нещодавно прокоментував офшорний скандал навколо нього і не став заперечувати, що використовував офшорні компанії.

Тим часом депутат Олексій Гончаренко дізнався, що НАЗК перевіряє декларації Зеленського і глави СБУ Баканова. В Офісі Генпрокурора також повідомили, що розглядають звернення щодо інформації про офшори Зеленського.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк