26.11.2020, 12:47

Україна змінила правила перетину КПВВ на Донбасі: деталі

Леся Матвеева | Всі новини автора
Украина изменила правила пересечения КПВВ на Донбассе

Кабмін врегулював гуманітарні підстави для перетину КПВВ на випадок, якщо їх робота буде обмежуватися через карантинні обмеження. КПВВ на адмінкордоні з півостровом Крим та в Донецькій і Луганській областях працюватимуть цілодобово.

Кабінет Міністрів України на засіданні 25 листопада своєю постановою врегулював всі гуманітарні підстави для перетину КПВВ на випадок, якщо їх робота буде обмежуватися через карантинні обмеження, повідомляє Час Пік з посиланням на ]]>Урядовий портал]]>.

Ухвалені зміни стосуються можливого припинення роботи КПВВ за рішенням Кабміну. У разі виникнення загрози життю та здоров’ю осіб, які перебувають у КПВВ або виконують свої завдання в них, явищ, чинників, що можуть унеможливити чи ускладнити роботу КПВВ, начальник органу охорони держкордону, в зоні відповідальності якого розташований КПВВ, приймає рішення про тимчасове зупинення контрольних операцій в КПВВ на період існування загрози, але не більше ніж на 72 години.

Таке рішення ухвалюється у вигляді розпорядження. Необхідна інформація публікується невідкладно на офіційних сайтах Держприкордонслужби та Держмитслужби. Про ухвалене рішення Адміністрація Держприкордонслужби інформує Кабмін.

Робота КПВВ у Донецькій та Луганській областях може тимчасово припинятися за рішенням командувача Об'єднаних сил.

Крім того, на час тимчасового припинення роботи КПВВ в’їзд та виїзд осіб може здійснюватися невідкладно за наявності підстав гуманітарного характеру, за встановленою Мінреінтеграції формою. Зокрема, у разі возз’єднання сім’ї, важкої хвороби чи смерті близьких родичів, з метою навчання у закладах освіти, з метою отримання спадщини тощо.

Наявність підстав гуманітарного характеру по можливості має бути документально підтверджено.

Як повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, Кабмін спростив процедуру в'їзду з тимчасово окупованих територій громадянам України віком від 14 до 16 років, які не мали можливості оформити паспорт або втратили його. Тепер в'їзд можливий за свідоцтвом про народження. 

Читайте також:

Війну на Донбасі не можна завершити виключно силовими методами: Хомчак назвав причини

У ТКГ немає прогресу в створенні мирного плану по Донбасу - ОБСЄ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк