25.01.2021, 21:05

Мешканцям Лисичанська пропонують стати патронатними вихователями: куди звертатися і скільки платять

Марина Началова | Всі новини автора
патронатне виховання

Комунальний заклад «Лисичанський міський центр соціальних служб» звертається до громадян міст Лисичанськ, Привілля, Новодружеськ та прилеглих населених пунктів з пропозицією виконувати роботу патронатних вихователів.

Відповідне повідомлення Лисичанського міського центру соціальних служб опубліковане на сайті ВЦА Лисичанська, передає Час Пік.

Патронат над дитиною - це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя/виховательки дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, та одночасне надання спеціалістами інтенсивних підтримуючих послуг її батькам для вирішення проблем, що призвели до розлучення з дитиною.

Послуга патронату надається:

- дітям, батьки/законні представники яких померли, пропали безвісті;

- дітям із сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю, насильства чи жорстокого поводження;

- дітям, залишеним у пологовому будинку, у іншому медичному чи соціальному закладі;

- дітям, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування у стаціонарі, подолання інших життєвих обставин, які впливають на їх спроможність піклуватися про власних дітей.

Охочим спробувати себе у патронаті необхідно:

- звернутися до фахівця комунального закладу «Лисичанський міський центр соціальних служб» за консультуванням та ознайомленням з правами, обов’язками та особливостями надання патронату;

- досягнути згоди всіх членів сім’ї, зібрати та подати на розгляд відповідний пакет документів:

  • заяву про намір стати патронатним вихователем/вихователькою;
  • копію свого паспорта та паспорта добровільного помічника;
  • копію трудової книжки кандидата (у разі наявності);
  • висновки про стан здоров’я кандидата та осіб, що проживають разом з ним;
  • довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку та проживають разом з кандидатом;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житлом;
  • письмову згоду на влаштування дітей під патронат від усіх членів сім’ї кандидата, як проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

- пройти первинний відбір кандидатів на місцевому рівні та тренінгове навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів, що організовує обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

- оволодівши необхідними знаннями, сформувавши нові вміння та навички і отримавши рекомендацію на створення патронатної, укласти з головою об’єднаної територіальної громади /мером міста/ головою райдержадміністрації договір про надання послуг з патронату над дитиною.

За надання послуг патронатним вихователям гарантовано:

- кошти на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю);

- оплату за надану ними послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

- сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За більш детальною інформацією звертатися за адресою: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62, 5 поверх, кабінет № 76 або за телефонами: (06451) 7-24-60, 7-26-96.

Читайте ще:

У ЛОДА розповіли про комунальні тарифи на Луганщині: чи всім містам однаково "щастить"?

Мовне питання: як мешканці Луганщини сприйняли перехід сфери обслуговування на українську мову

Лисичани прийшли під ВЦА протестувати проти високих комунальних тарифів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк