09.04.2021, 11:34

У Сєвєродонецьку готують лист з вимогою не припиняти мовлення 30 каналів у сітці Мережі "Ланет"

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Северодонецк

Вже у травні сітку одного з найпопулярніших в Україні інтернет-провайдерів "Ланет" покинуть "1+1", "2+2", ICTV, "Інтер" та інші телеканали. У Сєвєродонецьку розпочався збір підписів для колективного листа, щоб не допустити припинення трансляції 30 українських телеканалів у сітці Мережі "Ланет".

Мережа "Ланет" - провайдер Інтернету та кабельного телебачення, 6 квітня оприлюднила важливу інформацію для абонентів мережі. Серед них - жителі Сєвєродонецька, повідомляє Час Пік.

У повідомленні йдеться про те, що починаючи з 1 травня в сітці мережі "Ланет" припинять мовлення 30 каналів.

У Сєвєродонецьку 8 квітня розпочався збір підписів для колективного листа, щоб не допустити припинення трансляції українських телеканалів у сітці Мережі "Ланет".

"Цим листом ми закликаємо Голову Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, Віце-прем'єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово  окупованих територій України Олексія Резнікова, секретаря РНБО Олексія Данілова та Президента України Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію. Адже вимкнення такої великої кількості каналів загрожує національній безпеці та безпеці інформаційного простору в Сєвєродонецьку, який є адміністративним центром Луганської області, а також одним із найбільших та найважливіших міст Луганщини. Ба більше, місто знаходиться на території проведення ООС, за 50 кілометрів від центру бойових дій.

А враховуючи, що російські телеканали мовлять на супутнику безкоштовно, то небезпека відключення україномовного контенту на Сході України посилюється. Зокрема, великої шкоди можуть нанести фейки та маніпулятивні новини російських ЗМІ", - йдеться у повідомленні, розміщеному на сторінці "Гігабітна Мережа Ланет" в Facebook.

У компанії пояснили причини конфлікту. Детальніше про те, як розвинувся конфлікт медіагруп з мережею "Ланет", можна дізнатися на ]]>сайті]]> Lanet.

У компанії зазначили, що за даними Державної служби статистики України населення Сєвєродонецька становить близько 100 тис. осіб, а кількість домогосподарств приблизно 38 тисяч. І більше половини користуються кабельним телебаченням мережі "Ланет". А з 1 травня припинять мовлення найпопулярніші канали медіагруп, з яких абоненти "Ланет" отримують інформацію та дізнаються новини про актуальні події в Україні.

Більш того, значна частина абонентів - літні люди, які звикли до простого і зрозумілого кабельного телебачення і яким складно перейти на нові технології отримання інформації.

Сєверодончани по-різному сприйняли новину про збір підписів і про відключення популярних каналів. Одні з готовністю ставлять підпис і вірять в "чарівну силу" листа. Інші пишуть в коментарях, що знайдеться ще багато цікавих інформативних каналів, які зможуть замінити відключені.

Северодонецк, новости соцсетей Северодонецк, новости соцсетей Северодонецк, новости соцсетей Северодонецк, новости соцсетей Северодонецк, новости соцсетей

Тим часом, жителі сусіднього Лисичанська страждають зовсім від інших проблем. Лисичани незадоволені відключенням опалення в місті. Це єдине місто в регіоні, де з 1 квітня закінчився опалювальний сезон. А також Лисичанськ знову та надовго може залишитися без водопостачання. Поки час "Ч" вдалося трохи відсунути.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss