01.12.2021, 22:19

Державний переворот не стався?: Що насправді відбувається в Києві

акция протеста киев

Під час прес-марафону, який пройшов 26 листопада, президент України Володимир Зеленський заявив про підготовлюваний 1-2 грудня державний переворот, до якого причетні росіяни та український бізнесмен Рінат Ахметов.

Що ж насправді відбувається в Києві 1 грудня - розповість Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Так, після виступу Зеленського у Верховній Раді в районі Майдану, на вулицях Грушевського та Хрещатик почали встановлювати загородження. До посиленого чергування були залучені військові Нацгвардії, кінологи, вибухотехніки.

Під стінами Верховної Ради зібралися учасники акції SaveФОП. Людей було небагато.

Ближче до вечора акцію протесту анонсував "Рух опору капітуляції" у відповідь на заяви Зеленського з трибуни парламенту про готовність вести прямі переговори з Путіним.

Ближче до 17:00 на Майдані представники "Руху опору капітуляції" встановили сцену.

Незважаючи на те, що людей було небагато, правоохоронці перекрили Хрещатик до Хмельницького та Європейської площі. Михайлівська, Інститутська - теж не проїзні. Поліція підтягнула до Майдану багато спецтехніки.

У цей час на Банковій було порожньо, якщо не рахувати близько 10 авто з поліцією. До 19:00 до ОП підтягнули додаткові сили, встановлено металевий паркан, у перехожих почали перевіряти сумки.

Також на акції протесту помічені представники Нацкорпусу. Вони виступають з вимогою звільнити керівника ОП Андрія Єрмака та його заступника Олега Татарова. У Нацкорпусі заявляють про те, що акція протесту буде мирною. Вони пройде на Майдані і, ймовірно, продовжиться на Банковій.

Близько 20:30 правоохоронці почали розступатися і пропустили учасників акції ближче до будівлі ОП, їх не оглядають. В цей же час Банкова заповнена людьми, які кидають Зеленському монети "на Ростов" і скандують: "Зелю геть" та "Зеленський - зрадник". 

Варто відзначити, що організатори мітингів оголосили безстрокову акцію. Вони виступають за відставку Зеленського, дострокове перезавантаження влади. 

Ніякої інформації про провокації як з боку поліції, так і з боку протестувальників поки не надходило.

Читайте також: 

Зеленський заявив про підготовку державного перевороту 1 грудня

Ахметов відповів Зеленському на заяву про державний переворот

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк