13.05.2022, 16:36

РФ може відмовитися від наступу в Ізюмі та перекинути сили на Лисичанськ та Сєвєродонецьк, - прогноз ISW

донбасс

РФ може відмовитися від зусиль з широкого оточення українських військ на лінії Ізюм - Слов'янськ - Дебальцеве на користь більш локального оточення Лисичанська та Сєвєродонецька.

Такий ]]>прогноз]]> робить Інститут дослідження війни (ISW), повідомляє Час Пік.

ISW припускає, що станом на 12 травня російські війська, ймовірно, контролювали майже все Рубіжне і, ймовірно, захопили Воєводівку. Швидше за все, найближчими днями росіяни розпочнуть наземний наступ у районі Сєвєродонецька.

Виходячи з невдач РФ у просуванні в районі Ізюму, експерти припускають, що росіяни можуть змінити план.

"Повідомлення про те, що російські війська в Попасній просуваються на північ, у напрямку Сєвєродонецьк - Лисичанськ, а не на схід, у напрямку шосе Слав'янськ - Дебальцеве, підтверджують цю гіпотезу", - зазначають у ISW.

Чи зможуть російські війська оточити чи захопити Лисичанськ та Сєвєродонецьк - в Інституті дослідження війни прогнозів не дають. Проте констатують, що бойова міць противника на сході країни залишається низькою і може ще більше послабитись.

"Крім того, якщо росіяни відмовляться від спроб наступу з Ізюму, українські сили зможуть зосередити свої зусилля на захисті Сєвєродонецька - Лисичанська або, у гіршому випадку, на прориві оточення росіян", - додають в ІSW.

Читайте також: ЄС надасть Україні ще 500 млн євро військової допомоги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк