09.04.2025, 01:50

Масове заселення у квартири: кому реально дістається житло у Лисичанську

квартиры в лисичанске

Одна з найгостріших тем для мешканців Лисичанська - незаконна "прихватизація" квартир. У місті немає ні відновлення, ні прийнятних умов життя, проте займатися корисними для людей справами ніхто не поспішає. Поспішає "влада" тільки нажитися та реалізувати стратегію заміни корінного населення приїжджим, більш лояльним. За підсумком, квартири йдуть під заселення новими “господарями”, які почуваються в місті надто фривольно.

Особливості "квартирного питання" у Лисичанську

Залишитися зі своєю квартирою - це великий успіх для мешканців Лисичанська. З одного боку, "адміністрація" регулярно публікує списки "безхазяйного" житла. І якщо власники не надають у 30-денний період документи, що підтверджують право власності, житло переходить у статус "муніципального". Але це не єдина загроза залишитись на вулиці.

Останнім часом у мережі з'явилася велика кількість повідомлень про загарбницьке заселення до квартир місцевих жителів. Захоплення та заселення у квартири проводиться, як стверджують, під егідою ЖЕКів. Контингент - так звані “ремонтники”. На перший погляд, здавалося б, у наявності в місті різноробочих немає нічого екстраординарного. Але не все так просто. Цей контингент самовільно займає житло, користується майном власників, встановлює свої порядки. Жодного контролю та відповідальності за псування чужого майна ніхто не несе.

"Весь під'їзд обхарканий. Заходиш - вони ("ремонтники" - ред.) лежать на ліжках, курять прямо в квартирах. А ще - знімають телевізори з кронштейнів, готують до виносу. Це не "відновлення" - це грабіж!", - описують картину очевидці.

Хто та за чиїм дозволом займає квартири

За словами користувачів мережі, незаконне заселення "ремонтників" до квартир здійснюється під прикриттям місцевих ЖЕКів. Самі "ремонтники" стверджують, що їм нібито у ЖЕКах дають дозвіл на заселення. Втім, у відповідь на вимоги місцевих показати відповідні дозволи, горе-будівельники просто зникають. А за ними приходять нові. В основному йдеться про таджиків або узбеків. І, як раніше з'ясовувалося, не усі з них навіть розуміють російську.

Мешканці неодноразово зверталися до ЖЕКів, щоб вирішити ситуацію із незаконними заселеннями, але це не працює. У конторах просто відмовчуються і жодних дій не роблять. Також у мережі повідомляють, що в під'їзди періодично навідуються нібито представники ЖЕКів і вимагають ключі від порожніх квартир. У жодній країні світу виїзд за кордон не дорівнює втраті квартири. Однак у так званій "ЛНР" свої "закони", згідно з якими комунальники та різнороби правлять ситуацією.

Знаходження у місті не відіграє жодної ролі

Водночас і перебування в місті не гарантує, що надмірно нав'язливий "будівельний сервіс" не наздожене законних власників. Звідки у "ремонтників" стільки впевненості - невідомо. Ймовірно, безкарність та заступництво "влади" роблять свою справу.

"Ходила перевірити квартиру нашу. Зіткнулася на першому поверсі з ними. Вони влаштувалися в чужих квартирах. Запитала, що вони роблять. Їй відповіли, що їм ЖЕК дозволив розкривати будь-яку квартиру і брати що потрібно. А якщо знадобиться - і з господарями житимуть", - коментують очевидці.

Навряд чи власникам житла сподобається спільне проживання з різноробочими. Але протистояти безправ'ю ніхто не може. Як мінімум, у мережі немає жодного повідомлення (як і жодного повідомлення від "правоохоронців") про затримання чи притягнення до відповідальності мародерів та "заселенців".

Чи є якийсь рецепт захисту свого житла? Очевидно, що ні. Навіть ті, хто проживає у місті, змушені постійно боротися за свої квартири, відстоювати порядок у своїх під'їздах, боротися зі сміттям та неподобством від "ремонтників". На що перетворився Лисичанськ під окупацією? У місто, де місцеве населення не має жодних прав.

Читайте також: Договір оренди житла - нове зобов'язання? Переселенці з Лисичанська, Сіверськодонецька, Рубіжного втрачають свої гроші

Читайте ще: "Подарунок" від російської влади: Жителям "нових регіонів" дозволили включати до пенсійного стажу періоди роботи в Україні

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк