26.07.2021, 22:13

Росія затопила в океані модуль МКС "Пірс"

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
модуль пирс

Модуль "Пірс" був відстикований від Міжнародної космічної станції, виведений з орбіти і затоплений в Тихому океані.

Про це повідомили в прес-службі "Роскосмосу", передає Час Пік.

Повідомляється, що 26 липня зв'язка зі стикувального відсіку модуля "Пірс" і транспортного вантажного корабля "Прогрес МС-16" відстикувалася від службового модуля "Зірка" МКС. Після її відведення на безпечну відстань від МКС почалося її контрольоване зведення з орбіти.

Після того як зв'язка з корабля і модуля увійшла в щільні шари атмосфери Землі, через 10 хвилин незгораючі елементи були затоплені на "кладовищі космічних кораблів" у несудоходній частини Тихого океану - в 3,6 тис. км від міста Веллінгтон і 5,8 тис. км від міста Сантьяго.

Модуль "Пірс" був запущений з космодрому Байконур до МКС 15 вересня 2001 року. Протягом 20 років експлуатації він використовувався в якості стикувального відсіку для космічних кораблів, космонавти здійснювали через "Пірс" виходи у відкритий космос.

"Пірс" став першим модулем станції, який відстикували від неї. Дана операція дозволила звільнити стикувальний вузол службового модуля "Зірка" російського сегмента МКС для прийому багатоцільового лабораторного модуля "Наука", який був запущений з космодрому Байконур 21 липня 2021 року.

Після виведення на орбіту в "Науки" виникли деякі проблеми з двигунами, але їх, схоже, зуміли вирішити. Стиковка "Науки" з МКС запланована на 29 липня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss