28.11.2021, 18:38

"Північний потік-2" можуть запустити без сертифікації, - ЗМІ

Марина Началова | Всі новини автора

Російський газопровід "Північний потік-2" за певних обставин може розпочати роботу, не чекаючи на завершення процесу сертифікації.

Про це пише німецька газета Handelsblatt, передає Час Пік.

Як зазначається, у практиці вже були подібні випадки: "Північноєвропейський газопровід" (NEL) і магістральний газопровід EGL 401 спочатку були введені в експлуатацію без отримання сертифіката. За даними Федерального мережевого агентства Німеччини, за введення в експлуатацію без сертифікації стягується одноразовий штраф у розмірі "до мільйона євро".

У статті говориться, що сума не настільки велика для російського "Газпрому". Інвестиції в будівництво "Північного потоку-2" становлять щонайменше десять мільярдів євро. Враховуючи постійно високий рівень цін на газ, у оператора може виникнути спокуса швидко запустити трубопровід, тим більше, що це заощадить "Газпрому" збори за транзит газу через Україну.

Однак у Федеральному мережевому агентстві наголошують, що два згадані випадки аж ніяк не можна порівняти з проектом "Північний потік-2".

"Неможливо зробити будь-які висновки із цих двох судових розглядів для поточних або майбутніх розглядів. Компанії, які підлягають аудиту, і факти сертифікації надто сильно розходяться", - сказав представник відомства.

Нагадаємо, в середині листопада Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк