18.01.2022, 17:42

Великобританія почала поставляти протитанкову зброю в Україну: літаки летять в обхід Німеччини

Марина Началова | Всі новини автора

Великобританія розпочала поставки в Україну протитанкового озброєння для допомоги у захисті від російської агресії.

17 січня в Україну вже доставили перші протитанкові системи з Великобританії, передає Час Пік із посиланням на ЗМІ.

"Ми прийняли рішення поставити Україні легкі протитанкові оборонні системи", - заявив міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Він також повідомив, що "невелика кількість" британських військовослужбовців проведе навчання, щоб допомогти українським військовим у використанні цієї зброї.

Уоллес додав, що ці поставки озброєння мають оборонний характер.

"Ця підтримка призначена для ближньої дії та явно оборонних можливостей зброї; вони не є стратегічною зброєю і не становлять загрози для Росії; вони повинні використовуватися з метою самооборони", - сказав Уоллес.

Яке саме озброєння поставляється в Україну, не уточнюється, але за даними експертів, швидше за все, це ручна легка протитанкова зброя нового покоління з дальністю стрільби в кілька сотень метрів, призначена для боротьби з важкою танковою армією Росії.

Вони мають аналогічні можливості, але не настільки потужні, як протитанкові ракети Javelin, що поставляються США в Україну з 2018 року. Теоретично легше озброєння може вивести з ладу танк, вдаривши його зверху.

У мережі з'явилися карти польоту літаків, якими перевозять зброю з Великої Британії в Україну, і з'ясувався цікавий нюанс: вони летять в обхід Німеччини.

Так, британський журналіст Джордж Еллісон опублікував у Твіттері маршрут транспортних літаків C-17, які перевозять зброю в Україну. Подібною картою поділився і засновник Conflict News Кайл Глен.

Така картина породила здогадки, що Німеччина не дозволила використання свого повітряного простору для цієї місії. Проте у міністерствах оборони двох країн заявили, що це не так.

"Німеччина не відмовляла у доступі до свого повітряного простору, оскільки Великобританія не подавала запит, між Великобританією та Німеччиною не було суперечки з цього питання", - заявили у британському оборонному відомстві.

У міноборони Німеччини також зазначили, що літакам С-17 не було заборонено літати у повітряному просторі країни, оскільки британська сторона не подавала відповідної заявки.

Втім, залишається незрозумілим, чому британські літаки, які перевозять озброєння в Україну, летять таким маршрутом.

Нагадаємо, в Україну їде держсекретар США Ентоні Блінкен.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк