В Україні ввели карантин "вихідного дня": скільки триватиме і що не працюватиме
Сьогодні, 11 листопада, пройшло засідання Кабінету міністрів України, на якому було прийнято рішення про введення карантину "вихідного дня".
Триватиме карантин з 14 по 30 листопада, передає Час Пік з посиланням на трансляцію засідання українського уряду на YouTube.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україні слід було б перейти на повний тритижневий локдаун, проте з урахуванням економічних факторів, міністерство пропонує ввести карантин "вихідного дня".
Степанов зазначив, що Заклади культури отримають податкові преференції та гранти, а бізнес (у тому числі - ФОП) буде всіляко підтримуватися.
За словами міністра, під час дії нових карантинних обмежень продовжать працювати:
- магазини, що торгують продуктами харчування;
- магазини, де 60% площі призначені для продажу продуктів, палива, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів;
- установи з надання фінансових послуг, послуг інкасації та перевезення цінностей;
- оператори поштового зв'язку;
- АЗС та СТО.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко запевнив, що транспорт працюватиме без обмежень, про що повідомляється на сайті Кабінету міністрів.
Карантин "вихідного дня" діятиме з 00:00 години суботи до 00:00 години понеділка.
В цей період буде заборонено:
- проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участю понад 20 осіб;
- прийом відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю торгівлі на винос;
- прийом відвідувачів у торгових центрах, закладах торговельного та побутового обслуговування населення, крім магазинів, 60% площі яких призначено для торгівлі.
Заборона "вихідного дня" стосується закладів культури. Крім того, обмежена діяльність фітнес-центрів, спортзалів та басейнів.
Читайте також: Проти карантину "вихідного дня" та РРО: підприємці Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного "штурмують" ЛОДА (відео)
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.