05.02.2021, 13:39

В Україні введуть електронні трудові книжки: куди подінуть паперові документи

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине введут электронные трудовые книжки

Верховна Рада України прийняла закон щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Закон скасовує трудові книжки в паперовому вигляді та передбачає перехід на електронний формат.

Верховна Рада прийняла законопроєкт № 3623 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Проєкт закону у другому читанні підтримало 265 народних депутатів, повідомляє Час Пік.

У пояснювальній записці йдеться, що документ має на меті запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Також документом врегульовано механізм накопичення, обробки та використання цієї інформації для підтвердження наявного стажу роботи та призначення пенсій.

Зазначається, що реформа обліку трудової діяльності працівника полягає в поступовій відмові від паперових трудових книжок.

Документом передбачається:

- становити п’ятирічний перехідний період для включення до Держреєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника;

- внесення відомостей про трудову діяльність до Держреєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій здійснюється працівником і роботодавцем із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису;

- після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Держреєстру, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис;

- запровадити можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.

Зазначається, що зміни допоможуть усунути можливі ризики та негативні наслідки втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Читайте також:

В Україні прийнято закон про дистанційну та надомну роботу: що потрібно знати

В Україні відзначатимуть нове свято: дата обрана невипадково

Поблажки для "євробляхерів": В Україні тимчасово не штрафуватимуть водіїв авто на єврономерах

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк