06.07.2021, 15:48

У Кабміні обговорили трансформацію шахтарських регіонів України: з яких міст почнуть

Марина Началова | Всі новини автора
декарбонизация

Німеччина допоможе Україні з трансформацією регіонів, які у великій мірі залежні від вугільної галузі. Для старту пілотних проектів обрали два міста - Червоноград Львівської області та Мирноград Донецької області.

За участю прем'єр-міністра Дениса Шмигаля 6 липня відбулося засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України, повідомила прес-служба Кабміну, передає Час Пік.

У заході взяв участь спеціальний уповноважений федерального уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх. З українського боку були присутні міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, міністр енергетики Герман Галущенко, представники Міністерства фінансів і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Як відзначив прем’єр-міністр, важливою умовою поступового «зеленого переходу» є впровадження політики справедливої трансформації вугільних регіонів із одночасним створенням нових можливостей для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.

«Розпочати ми плануємо з розроблення та імплементації пілотних проектів у двох шахтарських містах. Але географія програми справедливої трансформації досить широка — це 5 регіонів України або більш ніж 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей. Трансформація вугільних регіонів — це не про закриття шахт. Ми говоримо про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури та перехід до декарбонізованої економіки», — зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд враховуватиме досвід інших країн, які вже пройшли або перебувають на завершальних етапах трансформації, при розробленні та впровадженні проектів на території України.

Під час засідання міністр розвитку громад та територій України представив комплексне бачення Уряду політики справедливої трансформації. Міністерством запропоновано для першого етапу справедливої трансформації пріоритетні громади, які розташовані у всіх регіонах України.

Прем'єр-міністру повідомили, що ключовими критеріями для вибору цих громад був рівень залежності локальних економік, бюджетів та сфери житлово-комунального господарства  від вугільної галузі, стан вугільної промисловості на цих територіях, готовність громад до здійснення заходів зі справедливого переходу. До переліку цих громад також входять міста Червоноград та Мирноград, пілотні проекти в яких буде здійснено за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини.

Читайте ще: Політичні рейтинги, продаж землі, закон про олігархів: соцопитування показало думку українців щодо нагальних питань

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк