11.07.2021, 18:37

Подружжя Зеленських зустрілося зі спортсменами-олімпійцями, що представлятимуть Україну на Іграх у Токіо

Марина Началова | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською в неділю відвідав штаб-квартиру Національного олімпійського комітету України (Олімпійський дім) у Києві. Там вони зустрілися зі спортсменами, які представлятимуть нашу країну на 32-х літніх Олімпійських іграх у Токіо.

Про це повідомила прес-служба ОПУ, передає Час Пік.

У центрі для екіпірування членів національної олімпійської збірної України Володимиру Зеленському продемонстрували зразки форми українських олімпійців для участі в Олімпіаді-2020, яка через пандемію COVID-19 пройде цьогоріч у столиці Японії з 23 липня по 8 серпня. Президент і перша леді відзначили стильний дизайн екіпіровки національної збірної, спортсмени-олімпійці додали, що вона ще й дуже зручна.

Україну на літній Олімпіаді в Токіо представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах).

За словами Глави держави, перемоги сьогодні дуже важливі для України, адже це те, чого не можна купити за гроші, але це те, що українські спортсмени дарують кожному громадянину – емоції від перемоги та гордість за свою країну, громадянином якої хочеться бути. Крім того, він нагадав, що Олімпіада-2020 відбувається в рік 30-ї річниці незалежності України, яку вся країна святкуватиме 24 серпня.

«Дуже шкода, що цього року через COVID-19 будуть порожні трибуни. Але я хочу, щоб ви уявляли, що на цих трибунах сидять тільки українці, які вболівають за вас», – наголосив Президент.

Голова держави також передав спортсменам прапор України, підписаний військовими, що в різні роки захищали нашу країну на фронті.

Український прапор розміром 240х150 см зберігався в Костянтинівці Донецької області у Свято-Стрітенському храмі поруч з іконою Святої Варвари (захисниці всіх військових). Починаючи з 2014-го цей стяг підписали бійці, які в різні роки воювали проти агресора на сході України.

З ініціативи українських військових та за підтримки Головнокомандувача Збройних Сил України Руслана Хомчака цей прапор був спеціально переданий Президенту України Володимиру Зеленському для вручення українським спортсменам-олімпійцям напередодні змагань у Токіо.

Таким чином захисники України захотіли підтримати наших спортсменів та нагадати їм, що наші воїни на фронті також мужньо й гідно протистоять супернику, який переважає і кількістю особового складу, і матеріально-технічним оснащенням, але перемога неодмінно буде за Україною.

«Це – прапор, підписаний бійцями, які захищають нашу країну на Донбасі. Декількох з них уже немає в живих. Це дуже серйозна реліквія, яку мені передали наші військові, щоб я передав вам. Щоб ви відчули, що вас будуть підтримувати не тільки понад 40 мільйонів громадян, а й будуть підтримувати всі ті, хто живі в нашій пам’яті. А потім ми повернемо його назад – військовим, ветеранам, щоб вони зберегли цей прапор зі всіма підписами», – пояснив Президент України. 

Проте, як зауважили військові, вони не будуть проти того, щоб на цьому прапорі з’явилися підписи українських олімпійських чемпіонів.

Раніше було затверджено склад Олімпійської збірної України для ігор у Токіо.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк