27.09.2021, 23:02

Переведення годинників в Україні скасували чи ні: за яким часом будемо жити взимку

Марина Началова | Всі новини автора

Депутати намагалися скасувати сезонне переведення годинників в Україні на початку цього року, але в даний момент переведення стрілок залишається в силі.

В останню неділю жовтня українці повинні будуть перевести годинник, повідомляє Час Пік.

31 жовтня о 4 годині ранку потрібно буде перевести стрілки на 1 годину назад.

Зазначимо, ще рік тому до Верховної Ради був поданий законопроект "Про обчислення часу в Україні", ініційований першим віце-спікером Русланом Стефанчуком. Документ передбачав, що Україна залишиться жити за зимовим часом (UTC+2) цілий рік.

Навесні 2021 року законопроект був прийнятий у першому читанні, але друге читання провалилося, тому сезонне переведення годинників у нашій країні все ще діє.

Законопроект був переданий на повторне друге читання. Можливо, депутати знову візьмуться за нього на початку наступного року, щоб весняне переведення годинників у 2022 році було скасоване.

Нагадаємо, що плани нардепів скасувати переведення стрілок викликали бурхливі дискусії в суспільстві. Зокрема, зазначалося, що при "зимовому" часі влітку в деяких регіонах України світанок буде наступати серед ночі. Разом з тим в законопроект погодилися додати норму, яка б дозволила встановлювати особливості робочого часу в регіонах.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк