28.09.2021, 20:16

З Вінниці до Києва оперативно доставили донорські органи: шанс на порятунок отримали четверо пацієнтів

Марина Началова | Всі новини автора

Сьогодні, 28 вересня, поліцейським гелікоптером авіації МВС із Вінниці до столиці вдалося оперативно доправити живе серце 38-річного донора, який загинув від нещасного випадку, для пересадки 12-річній дівчинці. Також до Києва доставили нирки на печінку.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, передає Час Пік з посиланням на Департамент комунікації МВС.

«Щойно закінчилась операція з пересадки серця 12-річній дівчинці, яка втратила б життя, якби вчасно не доставили орган. Серце вже б'ється у її грудях! У межах спільного з МОЗ проєкту аеромедичної евакуації сьогодні поліцейським вертольотом Airbus Helicopters Н-145 з Вінниці донорське серце лише за 50 хвилин було доправлено до Києва», - поінформував міністр внутрішніх справ.

Монастирський зазначив, що нирки та печінку від того самого 38-річного вінницького донора із супроводом патрульної поліції терміново привезли у Київ для пересадки пацієнтам інших лікарень.

«Дві нирки буде сьогодні пересаджено дівчаткам 12 та 17 років. Печінку отримає ще одна 17-річна дівчина, яка вже близько місяця знаходилася у критичному стані в реанімації», - наголосив він.

Монастирський підкреслив, наразі разом із віце-прем’єр-міністром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та Комітетом ВРУ з питань здоров’я нації, МВС працює над тим, щоб кожен із 7 мільйонів українців, зареєстрованих у додатку «Дія», міг за декілька натискань на екран смартфону дати добровільну згоду стати донором.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: