28.11.2021, 15:37

ООН передрікає Україні скорочення населення до 35 мільйонів

Марина Началова | Всі новини автора

Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року.

Про це ]]>йдеться ]]>в аналітичній довідці ООН про демографічні процеси, передає Час Пік.

У документі наголошується, що низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже, і основу для сталого розвитку.

Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар'єру та догляд за дітьми залишається одним із факторів, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.

Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні захворювання є одними з основних причин одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирають у віці до 65 років. Понад половині цих смертей можна запобігти, вважають в ООН.

За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 мільйонів українських працівників, і їх чисельність, ймовірно, зростатиме надалі.

Також в ООН повідомляють, що населення України є одним із тих, які старіють найшвидше в Європі, що є прямим наслідком зниження рівня народжуваності. Понад п'ятої частини населення старше 60 років, і ця частка, за прогнозами, зросте до 36% до 2050 року. Жінки становлять близько двох третин населення старше 65 років та майже 3/4 населення старше 80 років; вони стикаються з підвищеним ризиком уразливості та бідності.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський відреагував на прохання заборонити в'їзд росіянам в Україну.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк