16.03.2023, 13:14

Темпи наступальних дій Росії протягом останніх тижнів знижуються - ISW

Марина Началова | Всі новини автора
Російські окупаційні війська

Загальні темпи російських операцій в Україні, знизилися порівняно з попередніми тижнями. І причина цьому не погодні умови, а виснаженість супротивника та втрата атакувального потенціалу. 

Речник Українського об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський 15 березня заявив, що за останній тиждень наступальні дії Росії значно зменшилися, і зазначив, що щоденні наземні атаки РФ скоротилися з 90 до 100 обстрілів на добу до 20-29 на добу.

Дмитрашківський повідомив, що російські війська дещо втратили наступальний потенціал через значні втрати живої сили та техніки.

Заяви Дмитрашківського узгоджуються із загальним спостереженням ]]>ISW]]> щодо темпів російських операцій уздовж усієї лінії фронту в Україні, передає Час Пік.

Російська наступальна операція на Луганщині, ймовірно, наближається до кульмінації, або вона її вже досягла, хоча Росія розмістила на лінії Сватове - Кремінна додатково щонайменше три дивізії. За останній тиждень російські війська досягли лише мінімальних тактичних здобутків уздовж усієї лінії фронту в Луганській області, а українським силам, ймовірно, нещодавно вдалося провести контратаки та повернути частину території.

ISW не зміг підтвердити залучення 2-ї мотострілецької дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ) до наступу в Луганській області, оскільки, як повідомляється, деякі невизначені структури були розгорнуті в Луганській області в січні, але єдине велике формування було оперативним, але ще не залученим.

Неясно, чи 2-га мотострілецька дивізія вже розгорнута. Однак залучення двох-трьох полків 2-ї мотострілецької дивізії навряд чи суттєво затримають або скасують кульмінацію російського наступу в Луганській області, особливо враховуючи, що принаймні п'ять російських полків, безумовно, були повністю залучені в цьому районі, ймовірно, разом з кількома іншими, але російські сили не змогли досягти значних успіхів.

Читайте також:

Київ поки не визначився зі стратегією: Politico назвало два сценарії контрнаступу ЗСУ

Битва за Бахмут: конфлікт між міноборони РФ і Пригожиним досяг апогею, - ISW

Путін втрачає контроль над російським інформаційним простором - ISW

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк