Ким насправді був Святий Миколай і як його називають в різних країнах сьогодні
Святий Миколай - відомий персонаж зимових свят не тільки в Україні, але і в інших куточках світу. У різних країнах склалися свої образи різдвяного діда.
Потрібно зазначити, що святитель Миколай - реальна особистість. Він жив у III-IV століттях в Лікії (територія сучасної Туреччини), повідомляє Час Пік.
З малих років Миколай присвятив себе християнству: вивчав Святе Письмо, молився, багато часу проводив у храмі. Пізніше він став єпископом у місті Мира, боровся з язичництвом і єрессю, захищав обмовлених і невинно засуджених.
Миколаю приписують низку чудес. За переказами, під час морських подорожей між Мірою та Олександрією він рятував і навіть воскрешав моряків, потерпілих під час шторму.
У житії описується, як святитель Миколай допоміг трьом бідним дівчатам, у яких не було приданого, і батько хотів змусити їх займатися блудом, щоб мати хоч якийсь дохід. Дізнавшись про це, Миколай підкинув у будинок цієї родини мішок із золотом і тим самим врятував дівчат від нуждення і ганьби.
У католиків є переказ, що кинуте у вікно золото приземлилося в панчоху, яка була вивішена для сушіння біля вогню. Звідси пішла традиція вішати біля каміну шкарпетки і класти в них подарунки.
У багатьох культурах існує головний персонаж зимових свят - бородатий дідусь у шубі, який дарує подарунки дітям. Санта-Клаус, Мікулаш, Сінтерклаас - їхні імена походять від імені святителя Миколая, який є прообразом цих персонажів.
Як називають Святого Миколая в різних регіонах світу - дивіться в інтерактивній презентації нижче.
Читайте ще:
Що подарувати на День святого Миколая: ідеї подарунків для дітей та дорослих
День Святого Миколая Чудотворця: що має бути на святковому столі
День Святого Миколая: історія та головні прикмети свята
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.