10.02.2021, 08:06

Загадковий камінь Аль Наслаа: хто розрізав скелю з лазерною точністю?

Леся Матвеева | Всі новини автора
Загадочный камень Аль Наслаа

У Саудівській Аравії в оазисі Там'я провінції Табук знаходиться таємничий мегаліт, який спантеличує вчених вже багато десятиліть. Мало не половина всіх згадок про Аль Наслаа пов'язуються з "діями прибульців, які розрізали камінь лазером".

Камінь Аль Наслаа має ідеально рівну лінію розпилу та викликає подив у всіх дослідників – поверхні з обох сторін ідеально гладкі. Хто саме розрізав цей камінь, і яким чином - залишається загадкою, повідомляє Час Пік.

Піщана скеля Аль Наслаа була відкрита Чарльзом Хювером у 1883 році. І з тих пір навколо каменю не вщухають суперечки з приводу ідеально рівного розрізу, який розділяє його навпіл.

Загадочный камень Аль Наслаа

Туристи дивуються, коли бачать цей камінь. Обидві частини каменю стоять на постаментах невеликого розміру і незрозуміло, як їм вдається утримувати рівновагу протягом такого тривалого часу.

До того ж, скеля розрізана навпіл, причому настільки рівно, як ніби за допомогою лазера. Місця зрізу гладкі, без шорсткостей. Розріз був зроблений в стародавні часи, коли ні про які лазерної технології не могло йти й мови.

Частини каменю не рухаються, між ними завжди залишається однакова відстань.

Аль Наслаа є археологічною цінністю, так як на ньому є наскальні малюнки, деякі вважають, що це зображення коня, а на думку інших це верблюд. 

Подібні скельні утворення існують і в Білій пустелі Єгипту. Досі неясно, чи є Аль Наслаа таким же природним утворенням або це все ж творіння людських рук.

Загадочный камень Аль Наслаа

Гіпотези виникнення ідеального розрізу

Точної відповіді на питання, хто, навіщо та як зміг так рівно розпиляти камінь на дві однакові частини, до сих пір немає. У пошуках відповіді було висунуто безліч теорій.

Версія №1

Одна з гіпотез полягає в тому, що Аль Наслаа було розрізано не людськими руками, а в природних умовах. 

На думку вчених, багато років тому у землі відбувалися невеликі вібрації і в результаті зсувів земних пластів утворювалися невеликі тріщини на поверхні скелі. Протягом століть ці тріщини збільшувалися, а потім стався розкол.

Однак це пояснення здається вірним далеко не всім, оскільки такий природний розріз навряд чи міг вийти настільки ідеально гладким та рівним. 

Версія № 2

Деякі вчені висловлюють думку, що тут постаралася природа і ідеально рівна лінія – це наслідок вивітрювання. Але ця версія здається неспроможною, оскільки аналогічних утворень в природі просто немає.

Версія № 3

Згідно з цією версією, колись в даному регіоні існувала дуже розвинена цивілізація, про що свідчать дивні малюнки, вирізані на поверхні каменю. 

Можливо, представники цієї цивілізації володіли технологіями, які дозволили розрізати величезний камінь навпіл та зробити такий точний розріз.

Вченим досі не відомо, яку техніку вони використовували і для чого цей Аль Наслаа розрізано навпіл. 

За словами археологів, найперші записи про оазис Там'я відносяться до VIII століття до нашої ери, коли він називався Тіамат. У цьому місті також зустрічаються ієрогліфи, що датуються VI століттям до нашої ери. 

Версія № 4

Існують також припущення, що розріз – справа рук не природи або стародавньої технологічно розвиненої цивілізації, а творіння інопланетних істот.

Загадочный камень Аль Наслаа

В цілому, в наукових колах не відкидають можливість того, що унікальний розріз має штучне походження.

На сьогоднішній день жодна з гіпотез не має твердих доказів. Залишається тільки здогадуватися, з якою метою було зроблено цей розріз. Також незрозуміло, Аль Наслаа - це окремий об'єкт або частина якоїсь будови. До того ж неясно, куди безслідно пропала найдавніша розвинена цивілізація, якщо вона реально існувала.

Поки питань більше, ніж відповідей…

Читайте також: Рідкісний дорогоцінний метал: факти про золото, які ви точно не знали

Загадочный камень Аль Наслаа

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк