09.10.2021, 07:53

Покровська батьківська субота: як правильно поминати покійних в цей день

Ольга Романец | Всі новини автора
Христианский праздник

9 жовтня відзначають Покровську батьківську суботу і згадують всіх померлих. Це день спогадів і печалі за тими, кого вже поруч немає.

У давні часи святитель Єрмоген написав листа до Патріарха Йова, де було сказано вшанувати загиблих воїнів і прочитати молитви за їхні душі. Патріарх підтримав цю ідею і з тих часів це роблять перед Покровом, в суботу. Після поминати стали не тільки воїнів, а й близьких людей, передає Час Пік.

У суботу перед святом Покрова віруючі відвідують церковну службу, щоб помолитися Богу за упокій душ померлих, перш за все батьків, а потім і інших родичів. Бажано також подати милостиню нужденним.

Прочитати молитву можна і вдома біля ікони. Крім того, можна сходити на кладовище і прибрати біля могили, проте священнослужителі завжди підкреслюють, що найбільш важливо в цей день побувати на богослужінні.

У цей день категорично не можна поминати померлих алкоголем, влаштовувати трапези на кладовищі, а також залишати їжу і спиртне біля могил - це вважається гріхом. Також не можна замовляти панахиду по людям, які покінчили життя самогубством, а також лихословити, підвищувати голос, конфліктувати, бажати зла іншим.

Поминати покійних, зрозуміло, можна і в інші дні.

Читайте також: Покров Пресвятої Богородиці: дата і значення важливого християнського свята

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк