Астрономи виявили планету, на якій рік триває всього 8 годин
Астрономи відкрили дивовижну планету, яка здійснює оборот навколо своєї зірки всього за вісім годин.
Дослідження цієї планети може пролити світло на особливості інших представників класу екзопланет, передає Час Пік з посиланням на Space.com.
Планету, яку позначили як GJ 367b, вдалося виявити за допомогою телескопа TESS, призначеного для пошуку екзопланет. Потім спостереження за планетою продовжили за допомогою HARPS - інструменту, розташованого на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії в Чилі.
Спостереження показали, що GJ 367b обертається навколо невеликого і тьмяного червоного карлика. Планета знаходиться на відстані 31 світлового року від Землі. Її розмір приблизно на 30% менше, ніж у нашої планети, а маса - на 45%.
Повний оборот навколо своєї зірки GJ 367b здійснює всього 7,7 годин. Дослідники називають цей орбітальний період "ультракоротким". Незважаючи на те, що з подібними об'єктами вже стикалися, вони є маловивченими.
На підставі того, що щільність планети значно вище, ніж у Землі, астрономи зробили висновок про наявність великого залізного ядра.
"Ці характеристики схожі на характеристики Меркурія з його непропорційно великим залізним та нікелевим ядром, що відрізняє його від інших планет в Сонячній системі", - стверджує один з авторів дослідження Сцилард Чизмадіа.
Наявність життя в будь-яких формах на GJ 367b виключається, оскільки вона поглинає в 500 разів більше радіації, ніж Земля. Ймовірно, що атмосфера також відсутня. Як з'явилася планета - поки неясно. Згідно з однією з гіпотез, вона може бути частиною більшого об'єкта, який був зруйнований в результаті впливу зірки або після катастрофічного зіткнення.
Читайте також: Проявилася нова загроза з космосу: може стати причиною загибелі всього живого на планеті
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |