03.12.2021, 21:40

Визначено фрукт, який випромінює найбільшу кількість радіації

фрукты

Китайські дослідники - доктор фізичних наук Чжан Сяотянь та доктор біомедичної інженерії Ляо Цзе - з'ясували, який фрукт є найбільш радіоактивним. 

Згідно з проведеними дослідниками, "королем" радіації у фруктовому світі є банан. Однак ця властивість ніяк не позначається на здоров'ї людини і не викликає онкологічних захворювань, передає Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Слабке іонізуюче випромінювання, яке поширює банан, обумовлено тим, що в ньому міститься велика кількість калію. Цей елемент міститься не тільки у фруктах, але також в м'язовій та нервовій тканині організму людини. Брак калію може викликати ряд проблем, включаючи прискорене і нерегулярне серцебиття.

Тобто сам по собі калій не шкідливий і навіть дуже корисний. Джерелом випромінювання в бананах є ізотоп калію-40. Він також міститься і в інших фруктах в меншій кількості, ніж в бананах.

Але не варто побоюватися тропічного фрукта. За твердженнями китайських вчених, одне тільки випромінювання від комп'ютерної томографії грудної клітини еквівалентно 70 000 бананів.

Читайте також: Астрономи виявили планету, на якій рік триває всього 8 годин

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк