15.11.2016, 10:39

У мережі з'явилося відео накриття аркою четвертого енергоблоку ЧАЕС

Леся Матвеева | Все новости автора

facebook google+ tweeter live rss

14 листопада розпочався процес насування Арки на об’єкт "Укриття" четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

Цю новину передає "Час Пик" з посиланням на Міністерство екології та природних ресурсів України.<

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що 14 листопада 2016 14.15 розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

«Початок процесу насування Арки - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Початок процесу насування Арки - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технологічної конструкції, аналогів якої не має світ, заслуга потужної групи інженерів та будівельників», - поінформував Міністр.

Наразі, найбільша з побудованих коли-небудь рухома наземна конструкція довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів.

Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкту «Укриття».

В цілому НБК має подолати 327 м, щоб накрити об’єкт «Укриття». Передбачається, що весь процес триватиме декілька днів.

«Це - історичний крок до покращення екологічної безпеки в зоні відчуження і світі. І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Об’єднання 40 країн-вкладників та країн-донорів навколо однієї мети - захист людства від радіоактивних наслідків трагедії, ще один доказ того, що питання екологічної безпеки в світовій політиці серед пріоритетних. Вірю, що перетворення зони відчуження в безпечну територію стане прикладом, зміни курсу екологічної політики в Україні в цілому», - підкреслив Остап Семерак.

У листопаді 2017 року планується ввести об’єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій.

Теги новостей: 
Комментировать
Цитировать
facebook google+ tweeter live rss