28.09.2021, 20:36

Підвищення пенсій та доплати в Україні: плани уряду на найближчі місяці

Марина Началова | Всі новини автора

Вже за декілька днів, з 1 жовтня, доплати до пенсії почнуть отримувати українці віком 75-80 років у рамках розширення "вікової лінійки" доплат, ініційованої Президентом України.

Про це повідомила на прес-конференції міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає Час Пік.

Крім того, з 1 грудня 2021 року зростуть пенсійні виплати у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму. У результаті збільшення мінімальної заробітної плати до 6500 грн мінімальна пенсія для людей старших за 65 років за наявності повного страхового стажу (для жінки - 30 років страхового стажу та 35 років - для чоловіка) збільшиться до 2600 грн.

Лазебна зазначила, що Уряд вже запланував послідовне підвищення пенсій на наступний 2022 рік.

За словами міністра, у наступному році мінімальна пенсійна виплата у людини віком від 70 років при наявності страхового стажу 35 років у чоловіка та 30 років у жінки буде не меншою, ніж три тисячі гривень.

"По-перше, з 1 березня пройде індексація пенсій. І я сподіваюсь, що у 2022 році вона відбудеться для всіх без виключення пенсіонерів за однаковими правилами. По-друге, реалізація президентської програми вікових доплат до пенсій, якою ми послідовно охоплюємо людей від 70 років, дає нам змогу вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію", – пояснила Лазебна.

Разом з тим, вона підкреслила, що наразі основні зусилля всіх гілок влади мають бути спрямовані на три ключові позиції: відновити справедливість в солідарній системі; запровадити обов’язкові пенсійні накопичення та стимулювати розвиток добровільних; забезпечити для кожної людини поважного віку доступність необхідних соціальних послуг гарантованого обсягу та якості відповідно до її індивідуальних потреб. Готується законопроект про реформу системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних осіб.

Як вже повідомлялося, з 1 жовтня 2021 року для осіб віком від 75 до 80 років встановлено мінімальний розмір пенсії на рівні 2500 грн. Вони отримають 400 грн доплати. А в наступному році у бюджет закладено щомісячні доплати до пенсій у розмірі до 300 грн для осіб віком від 70 до 75 років.

У 2022 році при виході на пенсію в 60 років жінкам буде встановлюватися підвищення до пенсії в розмірі 9 відсотків.

Також Лазебна сказала, що буде з субсидіями при зростанні тарифів в опалювальний сезон.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: