06.07.2024, 17:40

Мешканці Луганщини подали понад 46 тисяч повідомлень для внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна

Луганщина, компенсация за разрушенное жилье

Жителі Луганської області станом на 1 липня подали 46 112 інформаційних повідомлень про пошкоджене / знищене нерухоме майно. У ЛОВА зазначили, що лише наявність у РПЗМ даних дозволить власнику отримати компенсацію у майбутньому.

Мешканці Луганщини станом на 1 липня подали 46 112 інформаційних повідомлень про пошкоджене / знищене нерухоме майно. Про це ]]>повідомили ]]>у Луганській ОВА, передає Час Пік.

Військовими адміністраціями територіальних громад опрацьовано 44387 ІП (96,2% від отриманих заяв), зокрема:

  • Сєвєродонецькою – 41575,
  • Старобільською – 509,
  • Сватівською – 571,
  • Щастинською - 678.

Загалом до Державного реєстру пошкодженого та зруйнованого майна внесено 36 647 об’єктів нерухомого майна, у тому числі 11 322 будівлі, 25 325 приміщень.

Луганская Луганская Луганская Луганская

Як зазначили в ЛОВА, лише наявність у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) даних про пошкоджене або знищене майно дозволить власнику отримати таку допомогу в майбутньому.

Подати інформаційне повідомлення можна через засоби Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, з використанням мобільного додатка Порталу "Дія" або через адміністратора ЦНАП чи нотаріуса.

Сьогодні переселенці з Луганщини не можуть реально отримати компенсації за зруйновані квартири та будинки. Їхня нерухомість залишилася на окупованій території, тому довести знищення чи ступінь пошкодження майна дуже важко. Для того, щоб ВПО могли отримати житловий сертифікат на придбання нового житла, не чекаючи деокупації своїх міст, депутати виступили з новою законодавчою ініціативою. Ініціатори нового законопроєкту, зокрема, пропонують все майно на ТОТ та у зоні активних бойових дій прирівняти до зруйнованого. Якщо закон буде ухвалено, переселенці зможуть отримати житловий сертифікат на придбання нового житла, не доводячи втрату старого.

Сьогодні власники нерухомості в Україні одержують повідомлення про сплату обов'язкового податку на нерухоме майно. Багатьох переселенців, які за законом є власниками нерухомості в Україні, турбує питання: "А як же їм бути зі сплатою податку на нерухомість". Що робити мешканцям Луганщини, які покинули свої будинки та квартири ще у 2022 році, дізнайтесь у нашому матеріалі.

Тим часом, у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному "віджим" житла набирає обертів. Окупаційна влада провертає шахрайські схеми з чужою нерухомістю. Окрім переселенців, у яких однозначно "віджимають" квартири та будинки, бомжами можуть стати й люди, що залишилися в окупації.

Читайте також:

"Не розслаблятися!": Які штрафи "світять" дачникам у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному

Не "стучиш" - будеш покараний! Жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного можуть сісти у тюрму за недоносництво

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк