05.05.2021, 18:51

У Пентагоні повідомили, коли некерована китайська ракета впаде на землю: де спостерігати за польотом

Марина Началова | Всі новини автора
ракета

Ступінь важкої китайської ракети Long March 5В, яка вийшла з-під контролю після запуску на орбіту модуля майбутньої космічної станції, повинна увійти в атмосферу Землі у ці вихідні.

Очікується, що ракета увійде в атмосферу Землі "близько 8 травня", заявив офіційний представник Міністерства оборони США Майк Ховард, передає Час Пік з посиланням на CNN.

Ховард повідомив, що космічне командування США відстежує траєкторію польоту ракети.

За словами представника Пентагону, точна точка входу ракети в атмосферу Землі може бути визначена лише за кілька годин до цієї події. Ховард зазначив, що 18-та ескадрилья космічного контролю надаватиме щоденні оновлення про місцезнаходження ракети через веб-сайт ]]>Space Track]]>.

Минулого тижня китайці використали цю ракету для запуску частини своєї космічної станції. У той час як більшість об'єктів космічного сміття згорає в атмосфері, розмір ракети - 22 тонни - викликає побоювання, що великі частини можуть повторно увійти в неї і завдати шкоди, якщо вони впадуть на населені пункти.

У той же час Джонатан Макдауелл, астрофізик з астрофізичного центру Гарвардського університету, заявив, що ситуація - "не кінець світу".

"Я не думаю, що люди повинні вживати заходів обережності. Ризик того, що буде якийсь збиток, досить малий - не нехтовно малий, це може статися, - але ризик того, що вона впаде на вас, неймовірно малий. І тому я б спав спокійно", - сказав Макдауелл.

За його словами, очікується, що ракета увійде в атмосферу між 8 і 10 травня. За цей дводенний період вона здійснить кругосвітню подорож 30 разів. Через величезну швидкість, з якою рухається ракета, передбачити, куди саме вона впаде, на даний момент неможливо.

"І тому ви не повинні вірити нікому, хто каже вам: "О, так, я чув, що це станеться саме в цьому місці", - додав Макдауелл. - "Не вірте їм принаймні за кілька годин до входу ракети в атмосферу, тому що ми просто не дізнаємося цього заздалегідь".

Проте, Макдауелл припустив, що найбільш ймовірно уламки ракети впадуть в океан - просто тому, що океан займає більшу площу Землі. З цієї точки зору найбільш вірогідним місцем падіння ракети можна вважати Тихий океан.

На даний момент рух ступеня ракети Long March 5В можна відстежувати ]]>тут]]> і ]]>тут]]>.

Раніше ЗМІ опублікували мапу можливої ​​зони ураження, куди може впасти некерована ракета.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк