23.01.2022, 20:56

"Росія - не ворог": У Німеччині знайшовся ще один "друг Кремля"

Марина Началова | Всі новини автора

Слідом за командувачем ВМС Німеччини віце-адміралом Каєм-Ахімом Шенбахом, якому довелося подати у відставку після проросійських заяв, подібні тези озвучив прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер.

Політик виступив за підтримання зв'язків із Москвою, проти постачання зброї Україні та жорстких антиросійських санкцій, а також заявив, що Україні найближчим часом не світить членство в НАТО.

Так, в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung Зедер заявив, що потрібно поважати територіальну цілісність та незалежність України відповідно до міжнародного права. Але дедалі жорсткіші санкції проти Росії не можуть бути рішенням: вони вже давно малоефективні і найчастіше шкодять Німеччині не менше, ніж РФ. У цьому контексті політик назвав відключення Росії від SWIFT, закриття газопроводу "Північний потік - 2" або навіть припинення всіх поставок газу з Росії - за його словами, це завдало б шкоди і Німеччині.

"Навіть у самий розпал холодної війни енергетичний зв'язок між Радянським Союзом та Німеччиною не викликав сумнівів", - сказав Зедер.

За його словами, Росія є "складним партнером, але не ворогом Європи", тому потрібно підтримувати зв'язки з Москвою. Зедер сказав, що більшість німців хочуть стабільних і мирних відносин з Росією, адже РФ - "не регіональна держава, а є і буде великою державою".

Також Зедер сказав, що "не може уявити" постачання Україні німецької зброї, і заявив, що найближчим часом Україну не потрібно приймати до НАТО.

"Незважаючи на всю виправдану критику Росії, Заходу в кінцевому рахунку доведеться відповісти на ключове питання: планується розширення НАТО з включенням України чи ні? Ви, звичайно, не можете дозволити Росії диктувати тут. Але все одно потрібно дати відповідь. На мій погляд, ясно одне: розширення НАТО на схід з включенням України ще довго не стоятиме на порядку денному", - заявив Зедер.

Раніше посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що відставка Шенбаха є недостатньою для відновлення довіри до німецької політики.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк