Винні без вини: Лисичанськ, Сіверськодонецьк, Рубіжне захопили мимовільні жертви режиму — бездомні собаки

Популяція бездомних тварин в окупованих Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному безконтрольно зростає. Напади голодних диких собак неодноразово фіксувалися як на людей, так і на інших тварин. Чи є ви вихід із ситуації? Місцева "влада" до вирішення проблеми не рухається. Про проблему просто замовчують, тому що реальна картина псуватиме враження від "відновлення".
Як справи з безпритульними собаками в містах окупованого "трикутника" та які кроки для регулювання популяції безпритульних тварин робляться - розповість Час Пік.
"Пляма" на картинці про "відновлення"
Окупаційна "влада" усіляко намагається представити фантастичне "відновлення" та "налагодження життя" в Лисичанську, Сіверськодонецьку, Рубіжному. На незручні проблеми заплющують очі. Але якщо на проблему заплющити очі, це зовсім не означає, що вона зникне. Так відбувається і зі зграями бездомних собак, які безконтрольно розмножуються і вже становлять реальну загрозу. І справа не лише у нападах, а й у можливості поширювати небезпечні хвороби. Наприклад, сказ.
У Сіверськодонецьку люди бояться гуляти містом через ризик нападу собак. У небезпеці опинилися насамперед діти. У Лисичанську аналогічна ситуація. За словами користувачів мережі, іноді навіть викинути сміття неможливо, тому що собаки не підпускають людей до сміттєвих баків. Жителі побоюються, що через деякий час бездомних собак у місті стане більше, ніж людей.
Страждають усі
З "трикутника" вже неодноразово доходили вісті про напад собак на людей. У Сіверськодонецьку навіть був летальний випадок – жінка після нападу померла у реанімації. І жертвами собачих зграй стають не лише люди. За повідомленнями з мережі, собаки "перегризли всіх котів у дворах".
Водночас страждають і самі собаки. Природа бере своє і без стерилізації встановити контроль над популяцією неможливо. Тварини голодують. Підгодувати та приручити всіх просто нереально. Тим більше, що частина собак – це тварини, які залишилися у місті після того, як мешканці поїхали. Хтось зміг забрати із собою тварин, хтось не зміг і просто залишив на вулиці. З одного боку, тварини не винні в тому, що люди не беруть жодної участі у гуманному регулюванні їх чисельності, але з іншого, – страждають усі.
Нормативні рішення без результату
Замість того, щоб вирішувати проблему по суті, "влада" скидує відповідальність. Так, 20 березня 2025 року т.зв. "глава ЛНР" Леонід Пасічник підписав "закон" про наділення органів місцевого самоврядування "окремими повноваженнями щодо організації заходів при провадженні діяльності щодо поводження з тваринами без власників".
"Закон" передбачає контроль, вилов, умертвіння безпритульних тварин. Таким чином, відповідальність за реалізацію заходів, що відрізняються жорстокістю, покладено на "органи місцевого самоврядування" та "посадових осіб". Звичайно, відповідати ніхто ні за що не хоче.
У Сіверськодонецьку на звернення мешканців було дано чітку відповідь: на проведення заходів щодо вилову тварин немає коштів. У Рубіжному боротьба з тваринами виявилася настільки кривавою, що можна ставити позначку "не для людей зі слабкими нервами". Собак почали відстрілювати, але трупи розкладаються на вулицях – їх ніхто не прибирає. Послуги зі стерилізації пропонують волонтери. Однак для того, щоб задум вдалося реалізувати, відловлювати собак необхідно самостійно, а це в більшості випадків місцевим не під силу.
Без організованих заходів щодо регулювання популяції бездомних собак у містах "трикутника" ситуація не зміниться. Але жодних зрушень немає. Голодні зграї, які по-своєму не винні ні в чому, продовжують "господарювати" в містах. Місцеві жителі змінити ситуацію самостійно не можуть. І, мабуть, у майбутньому варто чекати нових нападів та нових жертв.
Читайте також: Безкоштовне житло: що на даний момент доступно переселенцям з Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |